(ВИДЕО) Роби Вилијамс сними Божиќна песна инспирирана од коронавирусот

Роби Вилијамс сними песна инспирирана од пандемијата со коронавирусот и случувањата во 2020 година која го носи насловот „Can’t Stop Christmas“.

46-годишниот пејач се фотографираше и во празничен стајлинг, а фотографијата ја сподели ма Инстаграм.
Слушнете како звучи Божиќната песна на славниот пејач.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e