(ВИДЕО) Лејди Гага ја пееше американската химна на инаугурацијата на Бајден

Пејачката Лејди Гага ја отпеа американската химна за време на инаугурацијата на новиот претседател Џо Бајден. По неа, за време на претседателската инаугурација, настапи и Џенифер Лопез.

Двете пејачки добија голем аплауз, а судејќи според првичните реакции на социјалните мрежи, Гага и Џеј Ло воодушевија со своите настапи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e