(ВИДЕО) Лејди Гага и Аријана Гранде со заедничка песна „Rain On Me“

Две од најголемите музички ѕвезди на денешницата ги споија вокалните таленти за нивната прва соработка. Лејди Гага и Аријана Гранде ја објавија „Rain On Me“.

Песната е дел од шестиот студиски албум на Лејди Гага, насловен „Chromatica“, кој ќе биде објавен следната седмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e