(ВИДЕО) Џеј Ло го заведе Малума на заедничкиот настап!

Светската пејачка Џенифер Лопез настапуваше на доделувањето на АМА наградите кое поради пандемијата беше организирано под специјални околности.

Во зградата каде се организирани доделувањата на наградите беа само изведувачите, додека пак публиката беше зад малите екрани.

Освоените награди паднаа во вода, кога на сцената застана Jенифер Лопез, која заедно со Малум и танчерите кои носеа маски, ја отпеа песната „Па Ти“.

Во проѕирно трико Џенифер Лопез легна под Малума, по што под објавеното видео фановите коментира дека тој е „најсреќниот човек на планетата“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e