Српската полиција го уапси Аца Лукас

Аца Лукас познатиот српски пеач бил приведен во рутинска контрола на Бањица, пренесуваат српските медиуми. Лукас бил запрен од полицијата и однесен до станицата. Според извештаите во медиумите, пеачот прво наводно избегал од полицијата.

Друга патрола успеала да го запре, а потоа бил направен алко-тест, кој потврдил дека има алкохол во крвта.

Медиумите наведуваат и дека пејачот во тоа време бил тестиран на лекови. Полицаецот се обидел да го спречи, но пеачот бил арогантен и ја навредувал полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e