Почина српскиот актер Марко Живиќ

Почина српскиот актер Марко Живиќ (49) како последица од тешката битка со коронавирусот.

Живиќ последните денови ги поминал во болница, на респиратор, и ова му било вторпат да биде хоспитализиран поради коронавирусот.

Првиот пат кога бил примен, неговата состојба се стабилизирала, па бил пуштен на домашно лекување, но симптомите одеднаш се влошиле. Вториот пат, за жал, ја загуби битката, пренесува српски Блиц.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e