(ФОТО) Водителката на Евровизија позитивна на корона вирус

Познатата музичка ѕвезда, која беше водителка на Евровизија, е во изолација поради коронавирусот.

Пред само шест дена, таа беше во контакт со речиси сите делегации на земјите кои учествуваа на фестивалот. Веста дека е позитивна на вирусот ја потврди и преку Инстаграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e