(ФОТО) Вистински рај за припадниците на посилниот пол: Кендал Џенер провокативно позира во бикини покрај базен

Манекенката ужива покрај базен, додека многу мажи уживаат во погледот на нејзината фигура

Манекенката Кендал Џенер (25) покажа завидна фигура со нови фотографии од одморот во Мексико, а поради нејзиното тело многумина останаа без здив.

Кендал позираше покрај базенот во провокативни пози, позирајќи од повеќе страни, од предната страна, од птичјиот поглед, од страна, во седечка положба. Носеше шарено бикини и портокалова капа на главата.

Иако манекенката нема тело како песочен часовник како нејзините сестри Ким, Кортни, Клои Кардашијан и Кајли Џенер, Кендал има посакувана фигура, а многумина велат дека затоа е посебна во споредба со нејзините славни сестри.

Нејзината фигура ја пофалија и многу други модели, како што е Џиџи Хадид, која и напиша дека е „лудо колку добро изгледа“.
Кендал enенер во бикини покажа зошто сите велат дека е посебна од славните сестри
Манекенката ужива покрај базен, додека многу мажи уживаат во погледот на нејзината фигура

Манекенката Кендал enенер (25) покажа завидна фигура со нови фотографии од одморот во Мексико, а поради нејзиното тело многумина останаа без здив.

Кендал позираше покрај базенот во провокативни пози, позирајќи од повеќе договори, од предната страна, од птичјиот поглед, од страна, во седечка положба. Носеше шарено бикини и портокалова капа на главата.

Иако манекенката нема тело како песочен часовник како нејзините сестри Ким, Кортни, Клои Кардашијан и Кајли enенер, Кендал има посакувана фигура, а многумина велат дека затоа е посебна во споредба со нејзините славни сестри.

Нејзината фигура ја пофалија и многу други модели, како што е igиџи Хадид, која и напиша дека е „лудо колку добро изгледа“.


View this post on Instagram

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

– Нов ден е добар ден – напиша Кендал во описот на фотографиите во бикини, а сцената дефинитивно е вистински рај за многу припадници на посилниот пол.

Пржен Кендал воодушеви со својот беспрекорен изглед, па доби бројни комплименти од своите придружници, но и од членовите на нејзиното семејство: „Какво тело“, „Изгледаш убаво“. „Вие сте совршени, „Не е реално какво тело имате“…

Инаку, таа е на одмор во Мексико со својата сестра Кајли и нејзината пријателка Анастасија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e