(ФОТО) Што ја потсетува Лила на радост и убави нешта, но и на нејзиниот прв велосипед?

Македонската ТВ водителка, Лила Филиповска како и секогаш така и овојпат привлече огромно внимание на социјалната мрежа Инстаграм.

Имено таа сподели фотографија со која се пофали со еден од фустаните од Elena Luka и истакна дека ја сака црвената боја бидејќи ја потсетува на многу убави нешта.


View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

„Ја сакам црвената боја секогаш ме потсетува на радост и убави нешта, на песната “Црвени рози за вас мадам “ 🌹на Црвенкапа, на првиот велисипед кога бев дете, на црвената коса на сосетката Лиле,на Нова година, на многуте прекрасни црвени фустани на “Елена Лука” а сега на “Божиќниот едиторијал” со нив , моите единствени и омилени соработници и другари и дамата која што секогаш е чекор пред другите, модниот визионер“, напиша Лила во објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e