(ФОТО) Ријана во проѕирен чипкаст градник ги истакна бујните гради

Американската пејачка ја претстави новата козметичка линија со заштитен фактор, следуваше негативен коментар што ја разбесни.

Американската пејачка Ријана (32) објави фотографија на која носеше градник со боја на кожа што ги истакнуваше нејзините гради , а кога „доби“ на негативен коментар , одговори во свој стил и засекогаш им ја „затвори устата“.


View this post on Instagram

#fentyskin #badgalriri

A post shared by rihana nv (@rihana_nv) on

Имено, убавата пејачка на својот Инстаграм објави фотографија на која на лицето нанесе заштитен фактор, стави капа преку очите и го откри бујно деколте, како и брадавици кои се „гледаа’ во речиси провидниот градник.

„ Само сакам да го заштитам својот меланин додека се обидуваат да го искоренат “, напиша Ријана, рекламирајќи го својот бренд “Fenty Skin”. Оваа фотографија им се допадна на над 4,2 милиони следбеници, а покрај позитивните коментари, одговори и една критика.

– Сега е зима – напишала една девојка во коментарите на Инстаграм, мислејќи дека на Ријана повеќе не и треба заштитен фактор кога ја напушта куќата, бидејќи сончевото зрачење не е повеќе силно.

– За мене тоа е незнаење. ќе имате брчки ако мислите дека SPF постои само сезонски. Но, само продолжете така – и одговори Ријана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e