(ФОТО) Погледнете како изгледала Моника Белучи пред 30 години

Моника Белучи е родена на 30 септември во 1964 во градот на Кастло во Лама. Започнува да работи како модел за да ги плати студиите за факултет на универзитетот за право во Перуџа.

Филмската кариера ја започнува на почетокот на 90 тите години. Но нејзината популарност започнува да расте во 2000 та година кога игра во италијанскиот филм „Малена“. Во ноември 2007 постанува заштитно лице за Интимисими.

На Инстаграм профилот „History jpg“, кој објавува фотографии од минатото, се појави фотографија од Моника Белучи.

На фотографијата стара 30 години Моника Белучи изгледа неверојатно во црвен фустан.

Од фотографијата може да се забележи дека таа се нема променето а тоа го потврдуваат и бројните коментари од нејзините фанови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e