(ФОТО) Погледнете како изгледал првиот автомобил на Цеца покрај кој гордо позира

Светлана Ражњатовиќ важи за најпопуларната пејачка на Балканот, а иако долги години се наоѓа на сцената, сепак малкумина знаат како изгледал нејзиниот прв автомобил.

Фолк пејачкта Светлана Цеца Ражњатовиќ одамна нема објавено нова песна, но сигурно наскоро ќе ги израдува нејзините фанови и ќе објави цел албум, а кога станува збор за нејзиниот прв автомобил, тоа било Мазда 626.

Иако Цеца денеска има неколку скапи возила, меѓу кои и еден од 140.000 евра, сепак пејачката гордо позираше покрај својот прв автомобил, а таа слика се најде на социјалната мрежа Инстаграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e