(ФОТО) Погледнете како денес изгледа „Грдата Лети“

Анхелика Вале е една од најпопуларните мексиканско-американски актерки, а на домашната јавност ѝ е најпозната по улогата во серијата „Грдата Лети“.

Анхелика првата улога ја добила во филмот, уште како дете, а нејзината највпечатлива, притоа и главна улога, била „Лети“, во познатата мексичка хумористична теленовела, „Грдата Лети“, која е снимана во 2006/2007-ма година.

Популарната актерка денес има 46 години, а за разлика од ликот кој го толкуваше во популарната серија, Анхелика важи за многу шармантна и убава жена.

После снимањето на серијата „Грдата Лети“, продолжила да глуми во многу серии, а имала улоги и во неколку филмови.

Актерката денес е во среќен брак, живее со сопругот со кој има две деца и често споделува заеднички фотографии на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e