(ФОТО) По примерот на светските ѕвезди: Кристина по танга на снег!

Она што е вистински хит во изминативе две години, а што практикуваат многу познати личности, е позирање разголени на снег во некој скијачките центар.

Тоа го направи и манекенката Кристина Димитриевска. Таа позираше во бела танга на снегот на Попова Шапка.

„Облечи се, ќе настинеш“, „Ќе го стопиш снегот“, ѝ коментираа на „Инстаграм“.

Инаку, Кристина беше во брак со пејачот Даниел Кајмакоски со кој имаат и син.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e