(ФОТО) Море од ружи и зајдисонце: Се вери реалити ѕвездата Кортни Кардашијан

По помалку од една година заедно, реалити ѕвездата и музичарот се верија.

Кортни Кардашијан (42) и Тревис Баркер (45) тапанарот на бендот Blink 182, се вериле во неделата во хотел во Калифорнија, а Кортни фотографиите од прославата ги споделила на социјалната мрежа Инстаграм.

Овој брак на реалити ѕвездата ќе ѝ биде прв, додека пак на Тревис трет.

Тревис ја запросил Кортни во романтично опкружување, во вистинско „море“ од ружи во облик на срце поставени на крајбрежјето, а сето тоа се случило во текот на зајдисонцето, присуствувале и членови на нивните семејства.

На веридбата присуствувале Клои, Кајли и Кендал Џенер, како и Крис Џенер, Тристан Томпсон, но и децата на Тревис од претходниот брак, Лондон, Алабама и Атија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e