(ФОТО) Нина Бадриќ „ја заскокотка“ машката фантазија

Хрватската поп-пејачка Нина Бадриќ им ја „заскокотка“ имагинацијата на своите многубројни следбеници на социјалните мрежи со фотографијата на која позира во есенски мантил. Таа на овој начин покажа дека можете да бидете привлечни и во него. Целиот стајлинг ѝ е мек, во есенски нијанси, но мошне романтичен.

Тргнувајќи од незадолжителните бранови во косата, која ѝ е вешто изнијансирана, па преку шминката што ѝ ги истакнува очите, до карминот во нијанса nude, кој е совршено вклопен со нежното руменило на јаболчниците.

Сепак, лесниот сиво-беж балонер, стегнат во половината, кој „безобразно“ ѝ ја открива ногата, е целосен погодок!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e