(ФОТО) Мини бикини и бујни облини: Ким Кардашијан претера со фотошоп

Реалити sвездата Ким Кардашијан објави фотографија на која позира на плажа на Инстаграм. Таа ги истакна облините во мини бикини, а нејзината објава собра повеќе од три милиони лајкови.

Покрај бројните комплименти што ги доби поради својот изглед, некои нејзини следбеници во коментари тврдат дека реалити sвездата посегнала по фотошоп и дека претерала со уредување на фотографијата.

„Може да признаете дека сте фотошопирале фотографија“, „Вие сте вистински професионалец за уредување фотографии“, „Ова е целосно фотошопирано“, додаваат други.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e