(ФОТО) Кожнени чизми, жежок шорц и црни наочари: Карлеуша се појави како „дива мачка“

Јелена Карлеуша синоќа настапи во преполниот клуб Касина на Теразие, а овој настап како и секој претходен не остана незабележан кога станува збор за стајлингот.

Носеше кожени чизми, црни наочари како впечатлив детаљ и жешки шорцеви, топ и јакна со „див“ дизајн.

Поп ѕвездата застана насмеана пред својата публика која танцуваше на нејзините добро познати хитови, а реакциите на присутните на нејзините брутални облини како и секогаш беа повеќе од очигледни.

Инаку, Јелена на 31 декември ќе пее во Белград.

Таа најпрвин ќе настапи пред градското собрание, а потоа забавата ќе продолжи во клубот каде што пееше синоќа. Како што велат, речиси целиот капацитет е веќе пополнет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e