(ФОТО) Каролина се прости од маестро Џамбазов

Денеска на 85-година возраст почина македонскиот диригент и композитор Александар Џамбазов.

Познатите личности јавно се збогуваат од маестро Џамбазов преку социјалните мрежи.

Каролина Гочева се огласи на Инстаграм, каде објави нивна заедничка фотографија, а во опис напиша:

„Што муабет си изнаправивме овде… Почивај во мир наш маестро, кроток и добар чичко Ацо“.
dfggtrgr

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e