(ФОТО) Ирина Шајк во проѕирен фустан ги остави фановите без здив

Манекенката и една од најубавите жени на светот, Ирина Шајк, на славниот настан Мет Гала носеше необичен фустан, кој ги остави сите присутни без здив.

Имено, убавата Русинка ги засени сите кога се појави во проѕирна тоалета на Москино, која само по себе имаше шарени детали.

Проѕирниот беж фустан со цветни мотиви кои едвај ги задржаа нејзините гради и долг шлиц би бил доволно провокативен сам по себе, но Ирина не застана тука.

Шлицот на долниот дел од фустанот многумина потсети на култното издание на Анџелина Џоли на црвениот тепих.

Покрај сето тоа, таа немаше „пикси“ фризура која дополнително ги истакна нејзините очи, но и совршените црти на лицето. На пример, за многу девојки кои дури и не одат на кафе без вештачки трепки и тешка шминка, Ирина немаше ништо слично на лицето.

Природните нијанси, без тешка пудра и ништо вештачко, блескаа и покажаа нереална убавина.
Irina Shajk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e