(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Ова е двојничката на Ким Кардашијан – потрошила богатство за да личи на неа!

Чали е популарна девојка од „Инстаграм мрежата“, која ја следат повеќе од 700 илјади луѓе и која вложи околу еден милион фунти само за да изгледа како најпознатата старлета на светот – Ким Кардашијан.

Како што изјави и самта, тие две имаат сличен стил, дека е поласкана од тоа дека изгледаат слично, како и од тоа што инвестицијата во изгледот и се исплатила.

“Луѓето постојано ми велат дека изгледам како неа. Тие нè споредуваат секогаш кога ќе ме видат на улица, на забава или каде било. Секогаш ме запираат за фотографии и навистина ми се допаѓа вниманието”, рече Чали.

Таа исто така истакнува дека не е сè во естетските интервенции, туку дека природно изгледа како Ким.

Најмногу пари троши на луксузни, дизајнерски чанти, кои се нејзина опсесија.

„Секогаш морам да ги менувам за да бидам во чекор со Кардашијанс. Ги следам трендовите, така што секоја сезона ја менувам облеката и трошам цело богатство на тоа”, заклучи таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e