(ФОТО) „Дали си добро?“: Емили Ратајковски ги загрижи фановите со својот изглед

Емили очекуваше дека оваа фотографија ќе предизвика бројни коментари за нејзиниот изглед

Манекенката Емили Ратајковски објави фотографија од церемонијата на доделување модни награди организирана од Американската асоцијација на модни дизајнери (CFDA).

Речиси и да не го објавив ова бидејќи знаев каква полемика ќе предизвика, но еј, тоа е мое тело и нема да се потпирам на срамот“, напишала Емили во описот на фотографијата.

Според овој опис, Емили очекувала дека оваа фотографија ќе предизвика бројни коментари за нејзиниот изглед, што и го направила.

„Дали си добро?“, „Извини, но ова е болно“, „Јади нешто“, „Претеруваш“, „Не даваш добар пример за младите девојки“, „Ова не е здраво“ „Навистина сум загрижена за твоето здравје.“ , е само дел од критиките што таа ги доби под фотографијата.

Имаше и такви на кои им се допадна стомакот на Емили и ја бранеа од негативни коментари.

„Ми требаат вакви стомачни“, „Уморен сум од овие коментари кои го срамат нејзиниот изглед. Што ви е?“, „Како имате таков стомак после бременоста? Совршенство“, „Каква е вашата програма за вежбање?“ „Чувајте ги вашите тела“, ја бранеа некои нејзини следбеници на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e