(ФОТО) Бела Хадид е новото лице на модниот бренд „Марк Џејкобс“

Бела Хадид оваа година многу добро се снаоѓа во својата манекенска кариера, а ангажманите кампања по кампања ја поставуваат цврсто на А-листата.

Во понеделникот, 25-годишната бринета откри дека е новото лице на модниот бренд „Марк Џејкобс“.

Сирената, која е помлада сестра на Џиџи Хадид, ја покажува својата неверојатно фигура за есенската колекција во новите реклами споделени на Инстаграм.

Оваа најава доаѓа набргу откако Мајкл Корс и Версаче ја ангажираа за нивните есенски колекции.


View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)


View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e