Цеца откри дека сака нов албум, голем концерт и документарец за својот живот

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се потсети на убавите моменти што и се случија во последните неколку месеци, а потоа откри и кога ќе објави нов албум.

Имено, Цеца минатиот месец, но и на почетокот на јуни, имаше неколку прослави во своето семејство и зборуваше првенствено на нив.

– За еден ден, го прославивме нејзиниот роденден и издавањето на две песни, и гледам дека луѓето уживаа да се забавуваат. Прославата беше фантастична, сите уживавме по долго време. Рано е да се зборува за дуетски песни. Го немаме тоа во планот, ако се случи, ќе се случи, ако не, не е ништо страшно – изјави фолкерката за Блиц за зедничка песна со нејзината ќерка Анастасија.

Цеца ја коментираше и првата година со нејзиниот внук Жељко, како и неодамнешната прослава на неговиот роденден.

– Ние дури и не се свртевме, а годината летна. Тоа е чудо. Уживавме во тоа, и тоа беше посебно искуство за сите нас во куќата. Сите овие се многу убави моменти, кои сите ќе ги паметиме – истакна Цеца, а се осврна и на љубовта што и се случи за време на корона-пандемијата.

Кога станува збор за големиот концерт, Ражнатовиќ призна дека сака „Ушче 3“, но сепак чека нов албум.

– Секој ден добивам прашања кога ќе се одржи „Ушче 3“. Како што е познато, сакам да имам албум кој ќе најави ваков голем концерт. Бидејќи немам албум, ќе се обидам да подготвам сè за следната година, како што веќе реков. Би сакала да дојде тој ден и да уживаме во тој концерт како и претходните два пати – откри за „24sedam“, па призна дека сака да сними документарец за себе:

– Еден ден можеби ќе направам документарец за мојот живот. Но, рано е да се зборува за тоа. Некако имам впечаток дека сè може да се прикаже многу подобро во филм. За тоа има уште време и важно е да имате одлични подготовки за тоа, за на крајот производот да биде добар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e