Александар Белов стана татко, познат и полот на бебето

Познатиот пејач Александар Белов вчера сподели радосна вест на својот профил на Фејсбук.

Пејачот за првпат се оствари во улогата на татко, неговата сопруга Јелена на свет донесе женско бебе.

„13.01.2022 . Ти благодариме Боже што ни дозволи да станеме родители… Јелена Белов ти благодарам што ни донесе на свет заедничка љубов… Се роди Мина Белов“, напиша познатиот пејач на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e