Адел: Се селам во Америка, Лондон е прескап

Пејачката Адел, која во моментов поседува четири имоти во САД со вкупна вредност од околу 63 милиони долари, рече дека животот во Лондон е премногу скап за неа, што ги изненади фановите.

Адел (33) во последно време е сe поприсутна во медиумите – поради тајната врска, новиот албум и одличното искрено интервју за „Вог“.

Овој пат таа за „Вог“ изјави дека се преселила во САД бидејќи живеењето во Лондон било прескапо за неа, што ги збуни нејзините обожаватели. Имено, јавноста веднаш реагираше на нејзината изјава бидејќи пејачката инвестираше вкупно 33 милиони долари во својот нов дом во Лос Анџелес.

„Никогаш не би можела да имам куќа како онаа што ја имам во Лос Анџелес во Лондон. Никогаш“, изјави Адел во неодамнешното интервју.

Таа додаде дека поголемиот дел од времето го поминала во Лондон во автомобил и како сака да се движи некаде каде што има „свеж воздух“.

Имено, ова не е прва голема инвестиција во недвижен имот на славната пејачка. Таа ја купи својата прва куќа во Беверли Хилс во 2016 година за 9,5 милиони долари, а три години подоцна купи и втора куќа вредна 10,65 милиони долари.

Пред неколку месеци, таа купи и куќа со четири бањи и четири спални соби за 10 милиони долари, а сите три имоти се еден до друг.

Повеќекратната добитничка на Греми наскоро беше повикана од фановите, зачудена од изјавата дека нејзиниот живот во Лондон е скап, додека во исто време инвестираше над 30 милиони долари во својот нов дом.

„Нејзината вредност е околу 190 милиони. Може да си дозволи живот и на Марс ако сака“, напишал фан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e