Осомничените за продажбата на парцели за „ЕВН Електрани“ одат во притвор

Кривичен суд им одреди притвор на двајцата управители на „ЕВН Електрани Македонија“, Мирослав Митровски и Игор Гиевски, заедно со третоосомничениот помагач во случајот поврзан со купопродажба на парцели за фотонапонски централи во Делчево, објави порталот „А1он“.

Информацијата се уште не е потврдена од судот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e