Индекс.мк: Тајна средба на Мицкоски со Касами и Лимани

Порталот indeks.mk дојде до ексклузивни фотографии од денешната средба помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со претседателот на Движењето Беса и градоначалник на општина Тетово, Билал Касами и Фатмир Лимани, поранешен заменик директор на ЕСМ, сегашен член на Беса.

Средбата се одржала денес во хотелот Скардус на Попова Шапка.

Порталот indeks.mk го постави прашањето дали оваа средба го покажува спротивното од демантот на Движењето Беса дека се во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e