(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Масовно се маршираше за правда!

Над 15.000 граѓани вечерва се приклучија на маршот ,,Чекориме за правда” кој започна од пред Собранието на Република Северна Македонија.

Граѓаните се сплотија околу заложбите за силна правна држава, независен судски систем и неселктивно владеење на правото.

На маршот свое обраќање има Џабир Дерала, граѓански активист, Соња Мираковска пратеничка во Собранието и Зоран Заев претседател на СДСМ.

7 p k 3 2 1 5 3318-17022020_Марш_Чекориме за правда (8)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e