Чај за слабеење од 3 состојки.Првите резултати за само 24 часа!

Промените ќе ги почувствувате веднаш, додека за 7 дена можете да изгубите дури до 8 центиметри во обемот на стомакот.

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално чудо,особено затоа што има се повеќе луѓе кои го испробале и имаат само пофални зборови за оваа супер комбинација која првите резултати ѓи дава за 24 часа!

Состојки и припрема:

Се што Ви треба е: зелен чај,цимет и ловоров лист!

Зовријте 800 мл. вода,тргнете ја од оганот,додајте едно гранче цимет,3 ловорови листа и 1 лажица зелен чај(отворена филтер кесичка),

Поклопете и оставете 15 минути да одстои 15 минути,а потоа процедете.

Конзумација:

Кога е во прашање метаболизмот важно е да се знае за неговото забрзување рано наутро.Така да,испијте ја првата шолја чај на празен стомак веднаш откако ќе се разбудите.

Втората можете да ја испиете веднаш по доручекот ,а третата навечер непосредно пред спиење.

Со три чаши од овој чај дневно,значително ќе слабеете,особено на критичните места,како што е стомакот,бутовите и страничните  делови од телото.

Оние кои го испробале овој чај велат дека првите ефекти се чувствуваат во рок од 24 часа,посебно  во подобрувањето на варењето,а после 7 дена во просек и до 8цм. околу половината.

Сите три состојки од овој напиток одлично ѓи согоруват маснотиите и забрзуваат метеболизмот,меѓутоа се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губење на тежината треба да биде проследен со рамномерна исхрана и умерена физичка активност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e