Во Сирија беснее војна, но сопругата на Асад ужива во раскош

На Instagram профилот на првата дама на Сирија, Асма Ал Асад има снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања, а во земјата веќе седум години има граѓанска војна.

Таа и Башар ал Асад заедно со трите деца живеат богато и спокојно како и пред почетокот на војната.

„Првата дама на пеколот“ како што ја нарекуваат е родена во Велика Британија, а судејќи по фотографиите што ги објавува за нејзините 230.000 следбеници, никој не би рекол дека живее во Сирија.

Целиот текст на порталот Фактор прочитајте го на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ