СВЕТОТ КОНЕЧНО ЈА ВИДЕ: Ова е сопругата на Ким Јонг Ун

Сопругата на севернокорејскиот претседател, Ким Јонг-ун, 27-годишната Ри Сол-џу појавувајки се на прослава во Пјонгјанг, организирана по повод неодамнешното тестирање на хидрогенска бомба, ја изненади јавноста.

cs

Големата забава беше организирана по повод тестирањето на хидрогенската бомба, чија детонација била толку силна што предизвикала тресење на тлото. Церемонијата, исто така, се совпадна со 69-годишнината од формирањето на севернокорејската влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ