Четири лица ранети во пукотница во Малме

Четири лица се повредени синоќа во пукотница во шведскиот град Малме, соопшти шведската полиција.

Вооружени напаѓачи, кои биле на скутери отвориле оган кон автомобилот, кој го бркале во јужниот дел на Малме. Полицијата соопшти дека напаѓачите со скутерот побегнале од местото на инцидентот.

Сите четири повредени лица се префрлени во болница со рани од огнено оружје, наведува полицијата и додава дека случајот го истражува како обид за убиство.

За поврзани вести продолжете надолу

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e