ВМРО ЌЕ ГУБИ!

Мице лани ме праша за претседателски кој ќе води во прв круг. Ја му реков – ,,Давам предност на Пендаровски. Доколку грешам, ако води Гордана, ќе биде како во 1999. Во прв круг Тито, во втор Борис”.
Он на мене – ,,Ај, ќе видиме”.
Што ќе гледаш, бе, човече!?
Ептен да не го објавувам дека му кажав предвреме дека ќе губи, бруки ќе бидат.

И сега пак му велам – ВМРО ЌЕ ГУБИ!

И ја имам бомби 💣💣💣

…..ради тебе запаѓам у некои чудни стања…🎵🎶🎵

Јоци

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ