Швајнштајгер: Јунајтед e мојот последен клуб во Европа

Досегашниот капитен на фудбалската репрезентација на Германија,Басетијан Швајнштајгер,на кого што новиот менаџер на Манчестер Јунајтед не смета,ги демантираше шпекулациите околу преоѓањето во некој Турски или Италијански клуб и порача дека неговиот следен клуб нема да биде од Европа.

“Јунајтед ќе биде мојот последен клуб во Европа,ѓи почитувам останатите,но само Манчестер можеше да ме натера да го напуштам Баерн.Ако бидам потребен да му помогнам на клубот ќе бидам спремен во секое време и тоа е се што можам да кажам во врска со моменталната ситуација”-напиша Штајншвајгер на Твитер и им заблагодари на навивачите за поддршката.

Швајнштајгер предходното лето на Олд Трафорд пристигна од Баерн Минхен,но заради повреди не играше голем дел од сезоната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e