Интер Мајами на Бекам ќе има италијански тренер?

Дејвид Бекам успеа да го спроведе својот проект на дело, со основање на фудбалскиот клуб Интер Мајами, кој од наредната сезона ќе се натпреварува во МЛС лигата.

Се говори за бројни играчи кои би можеле да го засилат неговиот тим, како на пример Давид Силва и Луис Суарез.

Прашање е кој ќе ја предводи екипата, се шпекулираше со името на поранешниот тренер на Реал, Сантијаго Солари.

Сепак Бекам има многу поголеми амбиции, па на клупата на Интер Мајами сака искусен стратег.
Италијанските медиуми ги наведуваат Џенаро Гатусо или Карло Анчелоти.

Гатусо е без ангажман откако го напушти Милан, а Анчелоти го предводи Наполи, но се говори дека на крајот од сезоната ќе си замине.

Ознаки:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e