(ВИДЕО) Вака Анастасија пее во живо!

Aнастасија Ражњатовиќ тргна по стапките на својата мајка и конечно ја започна својата музичка кариера. Таа ја сними песната “Совршен пар” по која веднаш дојде до голема популарност, а во наредниот период таа спрема нови убави новости.

Уште од мала Анастасија има љубов кон музиката, а со само 11 години таа ја отпеа песната “I will Always Love You” и од тогаш се збореше дека ќерката на Цеца “убива”.

Меѓутоа кога истата песна ја отпеа сега во една емисија, покажува колку напредувала во музиката, но и дека има и несекојдневна боја на гласот, како и нејзината мајка.

Дека Цеца е горда на својата ќерка покажува и објавеното видео на нејзиниот Инстаграм профил:


View this post on Instagram

Mamin brilijant…..💎@tegraf.rs

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e