Се породи Анѓелка Прпиќ, ќеркичката доби уникатно име

Актерката Анѓелка Прпиќ се породи и роди девојче, а породувањето помина во најдобар ред

Прпиќ на својата наследничка ѝ го даде името Чарна, по улогата во серијата „Жене са Дедиња“ која ја прослави. Актерката и претходно нагласи колку таа улога ѝ го променила животот, и дека времето го дели пред и после неа.

Ова е прво дете кое го добива од врската со партнерот Марко, додека од претходниот брак со Дарио Прпиќ има син.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e