Почина ќерката на Елвис Присли

Пејачката и текстописец, Лиза Мери, ќерката на кралот на американската рок-музика, Елвис Присли, почина откако итно била пренесена в болница поради можен срцев удар. Веста ја потврди нејзината мајка Присила Присли.

– Со тешко срце морам да ја споделам тажната вест дека мојата прекрасна ќерка Лиза Мери нè напушти. Таа беше најстрасната, најсилната, највљубената жена што некогаш ја познавав. Бараме приватност додека се обидуваме да справи со оваа длабока загуба. Ви благодариме за љубовта и молитвите. Нема да има дополнителни коментари во овој миг, изјави Присила.

Лиза Мери Присли почина на 54-годишна возраст од срцев удар во нејзиниот дом. Веста за нејзината смрт дојде неколку часа откако таа била згрижена во болница во Калабасас, Калифорнија.

Инаку, таа во вторникот присуствуваше на доделувањето на „Златните глобуси“. Со мајка ѝ беа присутни за да го поддржат Остин Батлер, кој освои награда за главна машка улога, за неговиот портрет на Елвис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e