Марија Шерифовиќ доби улога во серија, ќе глуми со познати имиња

– Имам улога во една серија – изјави поп ѕвездата на снимањето
Марија Шерифовиќ е одлична пејачка, многу успешна јутјуберка, а сега реши да се проба и во актерството.
Ќе глуми во нова серија, во која ќе се игра себеси во сцена во која и дава интервју на водителка.
Пејачката објави видео во кое се пофали дека го делела кадарот со Анѓелка Прпиќ, но и дека зад камерите се забавувала со Андрија Милошевиќ.
– Имам улога во една серија – изјави поп ѕвездата на снимката.
Марија ќе се игра себеси, како единствена српска победничка на Евровизија, а ќе ја интервјуира водителката Уна, која ја игра Анѓелка, пишува Информер. Покрај нив две и Андрија, во серијата играат и Бранка Пујиќ, Аница Добра, Тихомир Станиќ, Андрија Кузмановиќ…
Марија не е единствената пејачка која се испроба пред филмските камери. На колче микрофонот накратко го закачија и нејзините колешки Милица Павловиќ и Александра Пријовиќ. Прија се појави во четвртата сезона на „Убијците на татко ми“, додека Милица блесна во главната улога во серијата „Пејачка“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e