Хотел од 23.000 евра од ноќ, батлер и приватен готвач – Бекам ужива во Катар

Поранешниот англиски шампион Дејвид Бекам замина во Доха без сопругата Викторија и децата, и не штедел. Тој помина речиси една недела во хотелот со пет ѕвезди „Mandarin Oriental“ во Доха, кој се наоѓа во ексклузивниот кварт Мешеирб.

Престојува во еден од поголемите апартмани, апартманот Baraha View, кој има своја трпезарија, приватен консиерж, надворешен двор, базен и теретана.

Собата на најгорниот кат што ја има чини 23.000 евра од ноќ, а Бекам потоа ја напушти бидејќи обожавателите го забележале.

„Персоналот сакаше да го има овде и го викаа Сер Дејвид“ – вели извор од хотелот – затоа што тој е многу почитуван од сите. Другите гости не го гледаа многу бидејќи имаше прекрасен апартман кој е како хотел во хотел, што значи дека нема потреба да се меша со нив“.

Влегувал и излегувал од хотелот користејќи приватен излез во фоајето, па веднаш влетувал во лимузина со затемнети стакла.

Бекам имал и личен готвач кој му приготвувал специјални оброци кои не биле на менито на хотелот. Од стек до различни јадења со тестенини. За жал, тој не можел да ја јаде својата омилена храна, шунка и чипс, бидејќи свинското месо е забрането во Катар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e