(ФОТО) Серена Вилијамс и Џеј Зи гостуваа на спектакуларниот концерт на Бијонсе

Тоа беше нејзиниот последен настап за светската турнеја “Formation” и таа направи спектакуларно шоу со уште неколку ѕвезди кои и беа гости на концертот.

bijonse

Бијонсе ја возбуди толпата на стадионот “MetLife” во Њу Џерси во петокот вечерта кога настапи со нејзиниот сопруг Џеј зи и една од најдобрите тенисерки на денешницата, Серена Вилијамс.

1

“Кралицата” Бијонсе изгледаше комотно на сцената  во светкаво бронзен комплет, додека Џеј зи се смешкаше и рапуваше. Серена пак, одлучи да се пофали со нејзините облини во едноделно проѕирно боди, кога се појави на сцената заедно со 35-годишната пејачка.

untitled

За поврзани вести продолжете надолу

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e