Џокер ги украл танцовите движења од Чендлер од „Пријатели“

Милиони луѓе ширум светот се луди за Џокер и Жоакин Фенис, а сцената во која тој танцува на скалите во Бронкс стана иконска. На Џокер тоа многу му се допаднало, а изгледа и на Метју Пери кој на својот Твитер споделил шега на сметка на филмот.

Чендлер од Пријатели објавил смешна фотографија на која танцува и изгледа како Џокер да ги ископирал неговите движења.

Фото-компарацијата од непознат автор Метју ја споделил на Твитер со краток коментар „Нема за што“. По објавата на познатиот актер започнало шегувањето и се појавиле уште повеќе фотографии на кои Џокер „го копира“ Чендлер.

„Се украл од тебе“ се шегуваа фановите.

чендлер 3

чендлер 2

чендлер 1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e