Бела Хадид е прогласена за „најстилска“ славна личност во 2022

Модните експерти сметаат дека Бела е „мајстор за стил“ и „знае совршено да ја комбинира облеката што вообичаено ја носат мажите“.

Бела неодамна имаше импресивен „настап“ на модна ревија во Париз, кога се појави по гаќички, а дизајнерите пред публиката создадоа уникатен бел фустан со помош на спреј врз нејзиното тело.

Претходно, според научниците Бела беше прогласена за најубава жена на светот. Пропорциите на нејзиното лице со 94,35 отсто одговараат на „златниот пресек“ на човековото „совршенство“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e