Тешко повреден градежен работник

На 10.10.2021 во 13.30 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен З.Ѓ.(54) од Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди при изведување на градежни работи во викенд куќа во с.Алдинци.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e