Малолетник тешко повреден во сообраќајка, управувал со мотоцикл без таблички

На 09.08.2022 во 16.30 часот било пријавено дека во с.Форино се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“, со италијански национални ознаки, управувано од Д.С.(19) од с.Градец и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Форино, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Ургентниот центар во Гостивар.

Извршен бил од увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e