Напитоци кои ја обновуваат кожата и вршат детоксикација

Наместо појадок, ви претставуваме три рецепти за детоксикација и убава кожа.

Подготовката на сите три пијалаци е едноставна: ставете ги состојките во блендер и измешајте. Во текот на утрото, пијте го избраниот пијалак во мали голтки.

Зелен пијалак

Потребни состојки:

⅓ чаша целер
1 свежа краставица
½ рака ​​свежа копар
½ рака ​​свеж магдонос
2 исцедени лимони
½ чаша сок од алое вера

Инстант детоксикација

Потребни состојки:

4 листови кељ
½ чаша свеж спанаќ
5 лисја од нане
½ свежа краставица
1 чаша кокосова вода
1 исцедена лимета
1 кива

Суперхрана во чаша

Потребни состојки:

1 замрзната банана
2 урми
1 чаша бадемово млеко
1 чаша свеж спанаќ
1 лажичка спирулина во прав
1 лажичка канабис во прав
Многу е важно за време на детоксикацијата да се придржувате до правилна исхрана и да консумирате поголеми количини на вода, ручекот да е лесен, а вечерата да е прескокната.

За време на тридневниот пост, ќе се ослободите од сите штетни материи во вашето тело, а вашето здравје ќе се види на вашата кожа, коса и нокти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e