Земјотрес ја погоди Романија

Земјотрес од 5,6 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран во источна Романија.

Епицентарот на земјотресот бил на 149 километри северно од Букурешт, на длабочина од 91,25 километри.

Сеуште нема информации за евентуалната предизвикана штета или човечки жртви.

За поврзани вести продолжете надолу

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e