Вучиќ со моќна прака:„Ќе ја бранам Србија, дури и да сум единствен“

Српскиот претседател Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил сподели важна порака до граѓаните на Србија.

„Ќе ја бранам нашата Србија, дури и да сум единствениот што го прави тоа. И знам дека не сум единствениот, Србија ќе живее!“, пишуваше на фотографијата објавена на Инстаграм профилот на „АВучиќ“.

Српскиот претседател во интервју за Си-ен-ен, кажа дека Србија е секогаш за преговори, но дека другата страна (Косово) не прави ништо во врска со тоа. Ги обвини косовските власти за малтретирање и апсење на српското население на Косово. Тој рече дека го осудува убиството на косовскиот полицаец, но дека треба да се разбере и српското население, кое, како што објасни, морало да се брани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e