Во Хрватска разбиен ланец за проституција

Хрватската полиција во Загреб приведени четири лица, во акција за разбивање на ланец за проституција.

Приведените се обвинети за 21 кривично дело сторени во подолг период, при што се стекнале со голема сума на пари.

Како што јави Танјуг, при полициската операција е извршен претрес на повеќе домови и други простории.

Истрагата утврди дека три жени од Србија давале сексуални услуги на поимотни клиенти, домашни и странски бизнисмени, како и на кинески државјани кои во Хрватска купувале недвижен имот.

Извор: тв21

За поврзани вести продолжете надолу

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e